Jdi na obsah Jdi na menu
 


Labradorský retrívr

paw1.jpg

 

Původ

Země původu Velká Británie. Předkem labradorských retrívrů je pravděpodobně novofoudlandský pes. Název "retrívr" však vznikl mnohem dříve, než existovalo plemeno retrívr.


Vzhled

Labradoři mají většinou mohutnou stavbu těla — silný a hluboký hrudník a širokou lebku. Každý labrador je stejně jako člověk individualita i v rámci stejné rasy. Hlavní rozdíl je ve stavbě těla feny a psa. Feny bývají menší i méně mohutné, někdy dokonce štíhlé. Samice však s přibývajícím věkem tloustnou.


Povaha a schopnosti

Labradorský retrívr má velmi milou a přátelskou povahu, je bystrý a oddaný svému pánovi. Velice dobře se cvičí, rád pracuje a plní povely s velkou radostí. Jeho další předností je výborný čich a skvělé plavecké schopnosti. Je to vyloženě vodní pes, milovník všech kaluží, rybníků a potůčků. Má blány mezi prsty. Je to také vynikající aportér

 

Průměrná délka života

10 - 12 let


Výcvik

Labradorský retrívr je inteligentní pes, který se rád učí a rád pracuje pro svého pána. Dospívá však poněkud později a je dlouho hravý, což znamená, že může trvat nějaký čas , než začně perfektně poslouchat. Především psi bývají poněkud bouřlivější.  Odnaučte svého labradora již v raném věku tahat na vodítku.


Srst

Údržba srsti labradorského retrívra není náročná. Jednou týdně ji důkladně vykartáčujte, v období línání častěji. Díky struktuře srsti se z ní lehce vyčesává zaschlé bláto a jiné nečistoty.

 

zdroj informací: www.psiplemena.org  a  wikipedie.cz

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< červen / 2021 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 111638
Měsíc: 1065
Den: 21