Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dalmatin

paw1.jpg

 

Původ 

  Dalmatin patří mezi nejstarší známá plemena, existující několik tisíc let – na nástěnných malbách hrobek egyptských faraonů se objevují vzhledově stejní psi, avšak s postavou chrta. Církevní kroniky z roku 1719 naznačují s velkou pravděpodobností, že dalmatin pochází z východního středomoří, pravděpodobně z Dalmácie (Chorvatsko), odkud se rozšířil po Evropě vodní cestou - britští námořníci si ho tak oblíbili, že si ho přivezli do Spojeného království.

 

 Vzhled

 Dalmatin je středně velké až velké plemeno. Výjimečné je zbarvením srsti – je bílý s hnědými nebo černými skvrnami. Chlupy jsou krátké a tvrdé, srst hustá a lesklá. Štěňata se rodí bez skvrn, ty se ovšem na těle objevují až desátý nebo čtrnáctý den od narození. Psi s černými skvrnami mají tmavohnědé oči a psi s hnědými skvrnami mají oči jantarově zbarvené.

 

Povaha

Dalmatin je pes přátelské a dobromyslné povahy. Díky svému temperamentu je vhodný pro aktivní lidi a svým přátelským vztahem k dětem také jako rodinný pes. Má údajně pověst hloupého psa, ovšem neprávem, opak je pravdou, dalmatin je velmi inteligentní a učenlivé plemeno. Vyznačuje se občasnou tvrdohlavostí.

 

Průměrná délka života

Dalmatin se průměrně dožívá 12 až 14 let.


Péče

Dalmatin má srst, která po celý rok líná. Proto je pravidelně již z jeho těla odstraňujte gumovou masážní rukavicí. Dalmatin potřebuje dostatek pravidelného pohybu a dlouhé procházky. Občas mu kontrolujte a čistěte ouška a zvukovod. Jinak nepotřebuje žádnou zvláštní péči.

 

 

 

 

zdroj informací: wikipedie.cz

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

SEX je asi lepší

(SEXY Saša Maliovová, 29. 3. 2013 16:51)

čaute co je tohle za stránku kdyby byla má hned by jsem ji chtela asi tak 5 let vymazat :/((( je strasna, debilna, skurvena sprosta, pičovská, trapná a hlavne sproooooooooooosstá stoho je to najlepšie. keby to bola stranka o SEXE a o PORNE, tak by som na túto strnanku sa pozerat chodila kazdý deň

PIČA... SKURVENÁ STRÁNKA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

(Leona Papcúnová, 29. 3. 2013 16:47)

Tahleta stránka by se mněla jmenovat že ji nikdo nenávidí. a to je právěže pravda o 16:49 se to stane !

STĚŽOVÁNÍ

(Aďuška Pančuška Tokárová, 29. 3. 2013 16:43)

Proč tu je to video když tam nic nejde. Prí tohle video neexistuje čico :( . Bez urážky, ale nejsem s tím hrdá .... :/ :(

DALŠÍ STĚŽOVÁNÍ

(Aďuška Pančuška Tokárová, 29. 3. 2013 16:45)

A proč tu není žádny obrázek dalamtina :(((( ............ HRÚZA DĚS s vaší stránkou !!!!!!

dalmatin

(Marťan, 11. 10. 2011 19:31)

Super ty zvířátka ty dalmatini :)

 

 


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< září / 2019 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 107807
Měsíc: 835
Den: 25